Новини

АМУ вдалося стримати тарифи за тепло та збільшити відсоток ПДФО до місцевих бюджетів — радниця Голови АМУ Оксана Продан

АМУ вдалося стримати тарифи за тепло та збільшити відсоток ПДФО до місцевих бюджетів — радниця Голови АМУ Оксана Продан
17.01.2022

Завдяки зусиллям Асоціації міст України органи місцевого самоврядування змогли втримати тарифи на тепло та гарячу воду для населення на рівні минулого опалювального сезону. Саме це було передбачено Меморандумом щодо сталого проходження опалювального сезону між центральною владою і органами місцевого самоврядування, — сказала  у прямому ефірі на телеканалі “Наш” радниця Голови АМУ Оксана Продан.

Вона розповіла, що до кінця грудня минулого року підприємства ТКЕ отримали як компенсацію різниці в тарифах за минулі роки 22 млрд грн з 26 млрд грн, запланованих Урядом. Також завдяки зусиллям АМУ у Держбюджеті на 2022 рік передбачено збільшення на 4% відрахування ПДФО до місцевих бюджетів. Таким чином підприємствам теплоенерго отримали можливість погасити борги та зможуть стало надавати послуги до кінця опалювального сезону.

Завдяки Меморандуму ціну на газ для бюджетних установ визначено 16800 грн за тисячу кубометрів разом з ПДВ та доставкою. Ця вартість в рази менша за ринкову, і тільки це рятує великі і маленькі громади. Тепло є, Меморандум працюватиме до 31 травня 2022 року, важливо тільки, щоб вистачило вугілля, — зазначила Оксана Продан.

Добре, що Уряд демонструє готовність до виконання умов Меморандуму. Асоціація міст України очікує реалізації інших умов цього документу, — наголосила радниця Голови АМУ https://auc.org.ua/novyna/amu-vdalosya-strymaty-taryfy-za-teplo-ta-zbilshyty-vidsotok-pdfo-do-miscevyh-byudzhetiv

Назад до всіх новин