Новини

Аварію неможливо передбачити

Аварію неможливо передбачити
05.02.2021

Інформація, опублікована 22 січня 2021 року на офіційному веб-сайті та на сторінці Facebook ПАТ «КВБЗ» дуже обурила наших працівників, які дійсно докладали усіх зусиль, щоб якнайшвидше ліквідувати порив, тому КП «Теплоенерго» змушене довести до відома мешканців міста реальну інформацію про події  22 січня 2021 року на мікрорайоні Раківка.

 

22 січня 2021р. працівниками КП «Теплоенерго» було зафіксоване збільшення підживлення теплових мереж мікрорайону Раківка. Бригада, яка була направлена для обстеження тепломагістралі, виявила виток теплоносія із фланцевого з'єднання засувки в тепловій камері по вул. Генерала Манагарова. Для припинення потрапляння теплоносія в мережу було закрито засувку на подавальному трубопроводі в тепловій камері ТК 1/1 в бік вулиці Манагарова та закриті засувки в тепловій камері ТК 1/5 по всіх напрямках, але це не зменшило тиск в подавальному трубопроводі та не дозволило проведенню аварійних робіт в камері.

 

Слід зазначити, що при проведенні ремонтної компанії 2020р. даним засувкам було проведено технічне обслуговування і вони знаходились в робочому стані, та через різкі коливання температури і тиску теплоносія вони недостатньо герметично відключили пошкоджену ділянку трубопроводу.

 

Тому о 1400  годині була відправлена телефонограма на ТЕЦ ПАТ «КВБЗ» про відключення подачі теплоносія на мікрорайон Раківку. Протягом трьох годин вимога не виконувалась і лише після прибуття на місце аварії Голови правління – директора ПАТ «КВБЗ» Крамаренка М.В. працівниками ТЕЦ ПАТ «КВБЗ»  о 1720  була перекрита засувка на виході з ТЕЦ ПАТ «КВБЗ», що дало змогу розпочати роботи по ліквідації аварії.

 

Для збереження теплоносія та уникнення потрапляння повітря в систему централізованого опалення квартальних мереж мікрорайону Раківка працівниками КП «Теплоенерго» необхідно було терміново виконати перекриття засувок на всіх центральних теплових пунктах. Але неузгоджені дії працівників ТЕЦ ПАТ «КВБЗ» призвели до витрат теплоносія у магістральному трубопроводі, потрапляння повітря в систему опалення та затримки часу ліквідації аварії щонайменше на чотири години.

 

ПАТ «КВБЗ» постійно в судовому порядку накладає штрафні санкції на наше підприємство та блокує розрахункові рахунки за борги, які виникають у зв’язку із несвоєчасною оплатою споживачами послуг з постачання теплової енергії та гарячої води, незважаючи на всі заходи що вживає наше підприємство по недопущенню такої заборгованості. Дана ситуація унеможливлює проведення оновлення теплових мереж міста у необхідних обсягах, але не зважаючи на це працівниками КП «Теплоенерго» постійно проводяться всі необхідні ремонтні роботи для якісного та своєчасного теплозабезпечення мешканців Кременчука.

 

Дуже прикро, що відповідальність за аварійну ситуацію перекладають на інших та створюють перешкоди для її ліквідації. Всі чудово розуміють, що швидкість та оперативність усунення подібних інцидентів залежить від багатьох факторів, в даному випадку, від взаємних зусиль, компромісу, розсудливості, усвідомлення своїх зобов’язань тощо. Сподіваємося,  що надалі підприємства будуть співпрацювати злагоджено та без створення перешкод для виконання  обов’язків, адже ми працюємо для міста та його мешканців, і не повинні забувати про це!

 

 

                                                                                                                                                                                        З повагою КП «Теплоенерго»

 

 

 

 

Назад до всіх новин