Новини

КП «Теплоенерго» вживає всіх можливих заходів щодо заключення договору на постачання природного газу

КП «Теплоенерго» вживає всіх можливих заходів  щодо заключення договору на постачання природного газу
03.06.2021

Шановні споживачі !!!!

Кременчук один з небагатьох міст України, яке надавало послуги з гарячого водопостачання в неопалювальний період. Але на сьогоднішній день ми не маємо такої можливості .

Чому так склалося :

- після відміни Положення  про покладання спеціальних обов’язків на суб’єкти ринку природного газу підприємства теплоенергетики втратили можливість розраховуватись за природний газ з постачальником НАК «Нафтогаз України» після місяця постачання;

- на умовах договору, який було надано  ТОВ «Нафтогаз Трейдинг», підприємства теплоенергетики повинні оплачувати природний газ в місяці постачання, що зробити неможливо через те, що споживачі мають право розраховуватися за надані послуги в місяці, наступному після отримання послуг.

Слід зазначити, що ТОВ «Нафтогаз Трейдинг» не виконало зобов’язань, які були на них покладені на нараді з Президентом України 28.05.2021 року, а саме :

- не вирішені проблеми зі штрафними санкціями НАК «Нафтогаз України» щодо боргів за природний газ в попередні періоди;

- з договорів не виключені умови передплати обсягів  газу що використані підприємствами ТКЕ для надання послуг теплопостачання та постачання гарячої води;

- включені неприйнятні штрафні санкції у разі прострочки платежу підприємствами ТКЕ (обов’язкова банківська гарантія або безумовне списання коштів з поточних рахунків підприємства).

На сьогоднішній день заборгованість КП «Теплоенерго» перед НАК «Нафтогаз України» за наданий природний газ в попередні періоди складає 60 255 000, 00 грн,  перед ПАТ «КВБЗ» 43 700 000,00 грн. В той же час значна заборгованість  споживачів  перед КП «Теплоенерго» становить  64 261 000,00 грн ( в т.ч. населення 50 300 000,00 грн). Крім того існує заборгованість держави перед нашим підприємством  по різниці  в тарифах в сумі 53 099 000,00 грн за період з 2016 по 2020 роки, та 13 035 000,00 грн за опалювальний період 2020-2021р.

Більшість ТКЕ України розуміють, що підписання договору в такій редакції автоматично призведе до зриву термінів початку опалювального сезону 2021-2022 року, та ставить під загрозу взагалі його проведення.

Наше підприємство разом з іншими  підприємствами теплоенергетики України  та Асоціацією «Укртеплокомуненерго» вживає всіх можливих заходів та проводить перемови з постачальником газу щодо заключення договору на постачання природного газу на більш прийнятних умовах для підприємства.

 

 На сьогоднішній день Асоціацією «Укртеплокомуненерго» сформоване звернення Проект Закону №3508 «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення врегулювання заборгованості за спожиті енергоносії теплопостачальних та теплогенеруючих організацій», який частково може  врегулювати заборгованість перед НАК «Нафтогаз України» . 

 

Хочемо зазначити, що нами докладаються всі зусилля по врегулюванню суперечливих питань з ТОВ «Нафтогаз Трейдинг» для сталого проходження опалювального періоду та наданню послуг по виробленню теплової енергії та постачанню  гарячої води споживачам КП «Теплоенерго» в найкоротші терміни.

 

Адміністрація КП «Теплоенерго»

 

 

 

 

 

Назад до всіх новин