Новини

Данія робить внесок у модернізацію мережі централізованого теплопостачання в Україні – перший проєкт буде впроваджено в Кременчуці.

Данія робить внесок у модернізацію мережі централізованого теплопостачання в Україні – перший проєкт буде впроваджено в Кременчуці.
30.06.2021

З  метою реалізації проєкту «Енергоефективна Раківка» Кременчуцька міська рада Кременчуцького району Полтавської області 28.12.2020 року та 08.02.2021 року підписала КРЕДИТНИЙ ДОГОВІР з Північною екологічною фінансовою корпорацією NEFСO та ДОГОВІР ПРО ГРАНТ з  DSIF (Danida Business Finance) і NEFСO. Виконавцем проекту буде КП «Теплоенерго».

NEFСO – міжнародна фінансова організація, заснована у 1990 році урядами п'яти Північних країн: Данії, Ісландії, Норвегії, Фінляндії та Швеції. Основна мета організації  - позитивно впливати на довкілля. Фінансуються та реалізовуються виключно проекти зеленого росту та кліматичні проекти. Програма Danida Business Finance (DBF) - реалізовується датським урядом в рамках співпраці в цілях розвитку та передбачає надання грантів та безвідсоткових позик. Допомога надається країнам, що розвиваються, для фінансування проектів у сферах відновлювальної енергетики та енергоефективності, води та стічних вод.

 

Кременчук став першою українською громадою, що підписала договір на отримання фінансування для модернізації мережі централізованого теплопостачання та будівництва теплогенеруючих потужностей в рамках Програми фінансування сталої інфраструктури Даніда (DSIF) та NEFСO в Україні.

Загальний інвестиційний бюджет складає 12,7 млн €, із них:

  • кредитні кошти NEFСO — 6 млн €;
  • інвестиційний грант DSIF — 4,45 млн €;
  • власний внесок міста Кременчука — 2,25 млн €;

В рамках проєкту планується:

-  будівництво 2-х газових котелень потужністю по 20 МВт кожна, впровадження системи керування SCADA, встановлення бака - акумулятора тепла, ємністю 3 000 м³;

-  будівництво біопаливної котельні потужністю  4 МВт;

-  встановлення 122 індивідуальних теплових пунктів;

-  розробка та реалізація муніципального плану по заміні теплових мереж в мікрорайоні Раківка;

 

За рахунок використання енергоефективних технологій та сталих джерел тепла буде вдосконалена міська мережа централізованого теплопостачання, що значно покращить існуючу інфраструктуру та забезпечить  ефективність та надійність системи в цілому. Буде забезпечено опаленням та гарячим водопостачанням близько 25 тисяч мешканців мікрорайону Раківка,  знизиться споживання енергоресурсів. Заплановані заходи матимуть значний позитивний вплив на клімат, викиди вуглекислого газу зменшяться  на понад 10 500 тон що року. Заміна інженерних мереж, строк експлуатації яких становить більше 50 років призведе до мінімізації витрат тепла при транспортування теплоносія, значно зменшить кількість аварійних ситуації та випадків відключення теплопостачання в опалювальний період.

 

 

 

Назад до всіх новин