Запитання-відповідь

Форми і зразки документів для надання послуг

Докладніше

Пільги та субсидії

Докладніше

Запитання-відповідь

Докладніше

Організації, які здійснюють повірку приладів обліку

Докладніше

Як нараховується плата за послугу з централізованого опалення у будинках із тепловим лічильником та без нього?

 

Згідно цих Правил:

п 12. У разі встановлення будинкових засобів обліку теплової енергії споживач оплачує послуги згідно з їх показаннями пропорційно опалюваній площі (об'єму) квартири;

п. 21. У разі відсутності у квартирі (будинку садибного типу) та на вводах у багатоквартирний будинок засобів обліку води і теплової енергії плата за надані послуги справляється згідно з установленими нормативами (нормами) споживання.

30 листопада 2016 року Кабінетом Міністрів України була прийнята Постанова №865 «Про особливості нарахування плати за надану послугу з централізованого опалення населенню у разі відсутності у квартирі та на вводах у багатоквартирний будинок засобів обліку теплової енергії в опалювальний сезон 2016/2017 року», згідно якої:

п.2. у населених пунктах з рівнем оснащеності житлового фонду приладами обліку менше 50 відсотків у разі відсутності у квартирі (будинку садибного типу) та на вводах у багатоквартирний будинок засобів обліку теплової енергії нарахування плати за надані послуги з централізованого опалення здійснювати згідно з Правилами надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення, затвердженими постановою Кабінету Міністрів України від 21 липня 2005 р. № 630, з безумовним дотриманням вимог пунктів 40—48 зазначених Правил, зокрема під час розрахунку фактичної розрахункової норми витрати теплової енергії на опалення 1 кв. метра опалюваної площі (1 куб. метра об’єму) житлових будинків застосовувати середню розрахункову температуру зовнішнього повітря для відповідного населеного пункту, яка врахована в установлених тарифах на послугу з централізованого опалення в і-му місяці, та середню фактичну температуру зовнішнього повітря розрахункового періоду для відповідного населеного пункту в і-му місяці.

 

Чи може відсутність договору про надання послуг бути підставою для несплати за опалення?

 

Згідно із ч. 3 ст. 20 Закону України “Про житлово-комунальні послуги”, споживач зобов’язаний укласти договір на надання житлово-комунальних послуг, підготовлений виконавцем на основі типового договору (для населення)

Укладення договору про надання послуг теплопостачання є обов’язком споживача.

Фактичне споживання послуг зумовлює виникнення певного обсягу прав і обов'язків між споживачем та підприємством, що їх надає. А тому, як свідчить судова практика у спорах про стягнення заборгованості за спожиті комунальні послуги, відсутність договору про надання послуг з централізованого опалення та централізованого постачання гарячої води не може бути підставою для звільнення споживача від виконання зобов’язань.

 

Що потрібно знать про заборгованість та її наслідки

 

Якщо з якихось причин споживачі вчасно не розраховуються за надані послуги та накопичують значні суми боргу, підприємство-надавач послуг змушене звертатись до суду для стягнення боргу в судовому порядку.

Наявність боргових зобов’язань призводить до застосування штрафних санкцій,  примусового стягнення в судових інстанціях та органах Державної виконавчої служби.

Важливо!

Стягнення боргу за житлово-комунальні послуги з 2010 р. відбувається в спрощеному варіанті – згідно ч.1. ст.95 ЦПК України шляхом видачі судового наказу (без судового засідання та виклику сторін для заслуховування їх пояснень).

Потрібно своєчасно розраховуватись за надані послуги та не допускати накопичення боргів, щоб в майбутньому уникнути додаткових витрат, пов’язаних зі стягненням заборговансті через суди.